Müvafiq icra hakimiyyəti orqanının ehtiyatına keçirilmiş hərbçilərlə bağlı İnzibati Xətalar Məcəlləsində dəyişiklik edilib
Müvafiq icra hakimiyyəti orqanının ehtiyatına keçirilmiş hərbi vəzifəlilərlə bağlı İnzibati Xətalar Məcəlləsində dəyişiklik edilib. "Report" xəbər verir ki, bununla
Valideynlərini itirmiş şəxslərə 2 min 600 manat məbləğində birdəfəlik müavinət ödəniləcək
Valideynlərini itirmiş, valideyn himayəsindən məhrum olmuş uşaqların təhsil üzrə təminatları dəyişib. "Report" xəbər verir ki, bununla bağlı Prezident İlham Əliyev
İlham Əliyev İran Prezidentinin siyasi məsələlər üzrə müşavirini qəbul edib - YENİLƏNİB
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev aprelin 1-də İran Prezidentinin siyasi məsələlər üzrə müşaviri Mehdi Sənayini qəbul edib. "Report" xəbər verir ki, qəbula görə
İran Prezidentinin Azərbaycana səfərinin vaxtı məlum olub - EKSKLÜZİV
İran Prezidenti Məsud Pezeşkian Azərbaycana səfər edəcək. "Report"un əldə etdiyi məlumata görə, səfərin bu ay baş tutması nəzərdə tutulub. Qeyd edək ki, bu,
Ombudsman: Azərbaycanlılara qarşı soyqırımının beynəlxalq səviyyədə tanınması bu kimi cinayətlərin bir daha təkrarlanmaması üçün vacibdir
Tarix boyu etnik zəmində azərbaycanlılara qarşı xüsusi qəddarlıqla törədilmiş soyqırımı hadisələrinə beynəlxalq miqyasda hələ də ədalətli mövqe bildirilməyib. “Report”un
Ceyhun Bayramov Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü ilə bağlı paylaşım edib
Azərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov 31 Mart – Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü ilə bağlı paylaşım edib. "Report" xəbər verir ki, paylaşımda deyilir:
İlham Əliyev və birinci xanım Ağdamın Sarıcalı kəndinin ilk mərhələsinin açılışında iştirak edib
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva martın 27-də Ağdam rayonunun Sarıcalı kəndinin birinci mərhələsinin açılışında iştirak ediblər.
Qazaxıstanlı nazir: Bakı və İrəvanın siyasi iradəsi regionun tarixində yeni səhifə açır
Ermənistan-Azərbaycan münasibətlərinin normallaşması bir çox ölkələrin Cənubi Qafqazın geostrateji imkanlarından faydalanması üçün geniş perspektivlər açır. “Report”un Qazaxıstan
İlham Əliyev Banqladeş Prezidentini təbrik edib
Prezident İlham Əliyev Banqladeş Xalq Respublikasının Prezidenti Məhəmməd Şahabuddinə təbrik məktubu göndərib. "Report" xəbər verir ki, məktubda deyilir: "Hörmətli
Aleksandr Lukaşenko Prezident İlham Əliyevə təbrik məktubu göndərib
Belarus Prezidenti Aleksandr Lukaşenko Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə təbrik məktubu ünvanlayıb. "Report"un məlumatına görə, mətndə deyilir: "Hörmətli İlham
Azərbaycan XİN Yunanıstanı Milli Günü münasibətilə təbrik edib
Azərbaycanın Xarici İşlər Nazirliyi (XİN) Yunanıstanı Milli Günü münasibətilə təbrik edib. "Report" xəbər verir ki, bu barədə qurumun "X" hesabında paylaşım
Azərbaycanın Suriyadakı müvəqqəti işlər vəkili Pakistanın Milli Gününə həsr olunmuş tədbirə qatılıb
Azərbaycanın Suriyadakı müvəqqəti işlər vəkili Elnur Şahhüseynov Pakistanın Respublika Gününə həsr olunmuş tədbirdə iştirak edib. “Report” xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycanın
XİN: Ararat Mirzoyanın iddiaları tamamilə əsassızdır
Ermənistanın xarici işlər naziri Ararat Mirzoyanın Braziliyanın “Folha” qəzetinə müsahibəsi zamanı guya indiyə qədər əvvəlki COP iclaslarında “Qlobal Cənubun” və inkişaf etməkdə
BMT-nin rezident əlaqələndiricisi Azərbaycan xalqını Novruz bayramı münasibətilə təbrik edib
BMT-nin Azərbaycandakı rezident əlaqələndiricisi Vladanka Andreyeva Azərbaycan xalqını Novruz bayramı münasibətilə təbrik edib. “Report” xəbər verir ki, təbrik Andreyevanın “X”
Səfir: Azərbaycan “yaşıl” enerjiyə keçid sahəsində Meksika ilə təcrübə mübadiləsində maraqlıdır
Azərbaycan Meksika ilə “yaşıl” enerjiyə keçid sahəsində təcrübə mübadiləsində, eləcə də iqtisadi əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsində maraqlıdır. “Report” xəbər verir ki, bunu
Azərbaycan səfiri ITF direktoru ilə mina problemini müzakirə edib
Azərbaycanın Avstriya və Sloveniyadakı səfiri Rövşən Sadıqbəyli İnsan Təhlükəsizliyinin Artırılması Təşkilatının (ITF) direktoru Tomaj Lovrençiç ilə mina problemini müzakirə
Strateji Obyektlərin Mühafizəsi Dövlət Agentliyinin hərbi qulluqçuları təltif edilib
Prezident İlham Əliyev Strateji Obyektlərin Mühafizəsi Dövlət Agentliyinin hərbi qulluqçularının təltif edilməsi barədə Sərəncam imzalayıb. "Report"un məlumatına görə,
İlham Əliyev Fələstinin Azərbaycandakı səfirini “Dostluq” ordeni ilə təltif edib
Fələstinin Azərbaycandakı səfiri Nasir Əbdülkərim Əbdürrəhman “Dostluq” ordeni ilə təltif edilib. “Report” xəbər verir ki, Prezident İlham Əliyev bununla bağlı Sərəncam
Azərbaycan gələn il Türk Dövlətləri Təşkilatına sədrlik edəcək
Azərbaycan gələn il Türk Dövlətləri Təşkilatına (TDT) sədrlik edəcək. Bunu “Report”a müsahibəsində TDT Baş katibinin müavini Ömer Kocaman deyib. O vurğulayıb ki, TDT Birinci
Sabiq nazir: Məxfi məlumatların qorunması baxımından artıq diqqətsizlik hiss olunur
Parisdəki Süni Zəka Sammitindən sonra böyük bir dəyişiklik baş verdi: bir növ, bundan sonra mülahizələrdən fəaliyyətə keçid oldu. “Report” xəbər verir ki, bunu Monteneqronun